Skvostné sladké víno k dezertom

Dátum uverejnenia: 3.2.2019, 15:28:27
Autor: Vino Dei Vini

Quinta do Vallado 10 years old Tawny

Quinta do Vallado s rodinnou tradíciou siahajúcou až do roku 1716 je jedným z najznámejších a najstarších vinárstiev v slávnom údolí Duoro na severe Portugalska. Viac ako dve storočia predávala celú produkciu hrozna portskému domu Ferreira. V roku 1993 začala výrazná reštrukturalizácia firmy, výsadba nových vinohradov a zmodernizovanie celého procesu výroby. Pribudla bariková pivnica s tisíckou sudov.

Všetky tieto kroky sa podpísali pod výrazný nárast kvality a popularity značky Quinta do Vallado, ktorá dnes produkuje vína z bielych a modrých autochtónnych portugalských odrôd získavajúce vysoké hodnotenia v prestížnych svetových vinárskych periodikách. Quinta sa nedávno vrátila aj k tradícii údolia Douro, ktorou sú fortifikované portské vína. Popri bielych a červených mokoch tak dorába aj 10, 20, 30, a 40. ročné portské typu Tawny a v ročníku 2009 prvýkrát deklarovala aj najkvalitnejšie, vintage port. Sortiment delikates dopĺňa kvalitný olivový olej.

Quinta do Vallado 10 years old Tawny

Charakteristika: v pohári vábivé jantárovo-mahagónové tóny Tawny. Bohatá vôňa prezrádza, že víno je staršie, ako priemerných 10 rokov deklarovaných na etikete. Sofistikované nuansy orechov podfarbené karamelovými tónmi, ušľachtilého dreva, datlí a fíg lákajú na ochutnanie. Na podnebí je víno hebké až vláčne, s delikátnou sladkosťou a výbornou dĺžkou.

10. ročné Vallado sa výborne kombinuje s čokoládou, kávou a dezertmi na báze orechov, či karamelovým a vanilkovým základom. Výborné tiež k syrom s modrou plesňou, ako napríklad Cambozola či Roquefort. Podávajte pri teplote 10 až 12°C.

Quinta do Vallado 10 years old Tawny vo Vino Dei Vini v cene už od 20,56 €

Všetky príspevky