András Mátyás v Nitre

Dátum uverejnenia: 27.7.2020, 19:58:05

V stredu 5. augusta 2020 Vás pozývame na degustáciu Rodinného vinárstva Mátyás do našej novej prevádzky Vino Dei Vini na Podzámskej ulici v Nitre. Aktuálne vydania, prichádzajúce novinky i spomienky na roky minulé Vám príde osobne predstaviť osoba najpovolanejšia, vinár András Mátyás. Mimo skvelých vín sa môžete tešiť na pútavé rozprávanie o kráse sveta naturálnych vín.

Charakterizovať vinára a vinohradníka Andrása Mátyása je pomerne jednoduché, postačí pár slov - pokora, odhodlanosť, viera vo svoju víziu a neskutočná skromnosť. Bandi (familiárna prezývka Andrása Mátyása) väčšinou veľa nenahovorí, teda pokiaľ vyslovene nemusí. Radšej necháva priestor svojim vínam, ktoré aj bez slov dokážu dokonale "vyrozprávať" svoj príbeh - príbeh malého vinárstva zo Szőlőhegy pri Novej Vieske, ukrytého bokom od hlavných ciest v malebnom kolorite vinohradov na polceste medzi Strekovom a Gbelcami. Základnou filozofiou vinárstva vo viniciach i v pivnici je návrat k prírodným metódam. Produkujú sa vína výlučne z vlastných, ekologicky obrábaných vinohradov, ktoré dokážu realisticky odzrkadliť jedinečný miestny terroir. Spojenie s prírodou symbolizuje aj motív vzácnych druhov rastlín zobrazených na etiketách vín, predstavujúc flóru chránenej oblasti Drieňová hora priamo susediacou s vinohradmi. Popularita vín Rodinného vinárstva Mátyás už dávno prekročila hranica Slovenska. Ich vína sa dnes nalievajú v mnohých prestížnych podnikoch Európy, reštaurácie s hviezdou Michelina nevynímajúc.


András Mátyás

Zoznam vín zaradených na degustáciu:
 
Sauvignon 2019 / biele suché
 
Rizling vlašský 2017 / biele suché
 
Tramín 2019 / biele suché
 
Somlyo biele 2018 / biele suché -
 
p3 2019 / biele suché
 
Pinot Gris Sandwich 2019 / biele suché
 
Pinot Noir 2018 / červené suché
 
Frankovka modrá 2018 / červené suché
 
Somlyo červené 2017 / červené suché
 
Mimo deviatich oficiálne zaradených vín do degustácie Vám ponúkneme ešte bonus - dve prekvapenia. Obe budú návratom do histórie a načrie sa do archívu. Vínami chceme demonštrovať výborný potenciál zrenia väčšiny Mátyásových vín.


Nová Vieska

 
Popri výborných vínach sa samozrejme môžete tešiť aj na kombináciu studeného a teplého sprievodného menu.
 
 
Termín a čas ochutnávky: streda 5. augusta 2020 o 18.00 hod.
Poprosíme Vás potvrdiť účasť na tel. čísle 0907 719 789, prípadne mailom na ebac@ebac.sk
Miesto konania: Vinotéka Vino Dei Vini, Podzámska 7, Nitra
Cena: 30,00 EUR / osoba
Bližšie info: 0907 719 789 alebo na ebac@ebac.sk
 
TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU!!!Pivnica Rodinného vinárstva Mátyás

Zoznam všetkých eventov