Barbazul 2016 / zľava až do výšky 18%

Využite špeciálnu týždennú zľavu na nový ročník Barbazulu, jedného z najpredávanejších a najatraktívnejších červených vín Španielska z našej ponuky.

Barbazul 2016 / zľava až do výšky 18%

Barbazul 2016, základná cena 9.95 €, v akcii už od 8.23 €

Zloženie: 60% Syrah, 20% Merlot, doplnené odrodami Tintilla de Rota a Cabernet Sauvignon.
Všetky odrody sa zberali z vlastných viníc vysadených v okolí vinárstva. Vinifikácia prebehla v nerezových tankoch. Víno následne zrelo 6 mesiacov vo francúzskych barikoch.
 
Zaujímavosťou vína je Tintilla de Rota, autochtónna odroda španielskeho juhu. V Jereze sa pridáva do fortifikovaných vín Mistela, no tiché červené vína sa z nej produkujú iba veľmi zriedkavo. Odroda je geneticky príbuzná s Gracianom, v porovnaní s touto odrodou však dosahuje podstatne nižšie výnosy. Vínam prepožičiava farbu a bohatú aromatiku, v chuti stredný obsah kyselín a uhladený tanín. Huerta de Albalá je jedným z mála, ak nie jediným producentom, ktorí Tintillu pozdvihli na piedestál.
    
Charakteristika: sýta rubínovo-červená farba s jemnými fialovými odleskami. Veľmi komplexná vôňa zrelých tmavých a červených bobuľovín s prevahou čiernych ríbezlí a sliviek, spoločne s výrazným kávovo-zemitým tónom, zmesou korenia a aromatickými bylinami. Chuť s plnšími kontúrami, zamatovými tanínmi a úžasnou šťavnatou ovocnosťou osloví hneď na prvý dúšok. Lesné ovocie prenecháva po chvíli svoje miesto tónom čerešní a sliviek, ktorými víno na podnebí ukončuje svoj dlhý chuťový vnem. Netradičná a krásna senzorika s vynikajúcim pomerom kvality a ceny!

Zobraziť víno v e-shope