Bajondillo 2017 / zľava až do výšky 18%

Využite špeciálnu týždennú zľavu na nové vydanie Bajondilla. Je veľmi málo vín v danej cene, ktoré Vám dokáže priniesť toľko radosti, stačí len zavrieť oči, dať si dúšok a preniesť sa v mysli do Stredomoria... Bez akéhokoľvek preháňania víno radíme k excelentným "Veľkým" každodenným vínam!

Bajondillo 2017 / zľava až do výšky 18%

Bajondillo 2017, základná cena 8.85 €, v akcii už od 7.32 €

Zloženie: 85% Grenache, 15% Cabernet Sauvignon. Organicky pestované hrozno bolo zberané z 15. až 40. ročných vinohradov. Vinifikácia autochtónne kvasinky, fermentácia betónové nádrže, víno zrelo v kombinácii betónu a starších francúzskych dubových po dobu 6 mesiacov na sedimente. Celkový obsah siričitanov vo víne sa pohybuje na úrovni 30 mg/liter. Víno vyrobené tradičnou metódou bez použitia selektovaných kvasiniek, enzýmov a iných prídavných látok.
    
Charakteristika: v pohári sa prezentuje žiarivou, tmavšou rubínovo-červenou farbou. Intenzívna a komplexná vôňa s dominanciou červených malín a jahôd je obohatená o pôsobivé dotyky pomarančovej kôry, kvetov i lesných bylín. V ústach nekonečne šťavnaté, svieže s lahodnosťou na jazyku. Stredne plná chuť s mäsitými sladkými tanínmi. Skvelá rovnováha medzi sladkosťou a aciditou zabezpečuje mimoriadne príjemné a ľahké pitie. Je veľmi málo vín v danej cene, ktoré Vám dokáže priniesť toľko radosti ako nové vydanie Bajondilla. Bez akéhokoľvek preháňania víno radíme k excelentným "Veľkým" každodenným vínam!

Ocenenia: James Suckling 93 bodov.


José Benavides Jiménez-Landi - majiteľ a vinár Bodegas Jiménez - Landi v jednej osobe.


 

Zobraziť víno v e-shope