Cheverny Blanc Domaine du Salvard 2017 / 15% zľava

Využite špeciálnu 15% týždennú zľavu na Cheverny z Domaine du Salvard a vychutnajte si podmanivú eleganciu tohto vynikajúceho vína z údolia rieky Loiry, francúzskeho kráľovstva Sauvignonu.

Cheverny Blanc Domaine du Salvard 2017 / 15% zľava

Cheverny Blanc Domaine du Salvard 2017, základná cena 10.85 €, v akcii už od 8.48 €

Až do dosiahnutia A.O.C. statusu v roku 1993 bola oblasť Cheverny všeobecne pokladaná za jednu z najlepších V.D.Q.S. (Vin de Qualité Superieur) v celom údolí rieky Loiry. Podľa mnohých odborníkov bola zmena označenia istým politickým manévrom, aby sa delikátne Cheverny držalo mimo hlavnej súťaže so známejšími a samozrejme i drahšími apeláciami Sancerre a Pouilly-Fumé.
 
Víno je zložením 85% Sauvignon a 15% Chardonnay. Hrozno bolo zberané z 22 hektárového vinohradu s priemerným vekom viac než 20 rokov. Hrozno krátku dobu macerovalo so šupkami, nasledovalo jemné lisovanie. Po stočení muštu (48 hodín) víno fermentovalo v kadiach pri kontrolovanej teplote 17 až 19°C po dobu 15 dní. Následne bolo víno až do fľaškovania ponechané na jemných kaloch pri teplote 12°C.
 
Charakteristika: fantastické Chaverny! Sauvignon dodáva vínu mohutnú intenzívnu ovocnosť a Chardonnay podporuje jeho textúru. Víno má svetlú zlatavú farbu s jemnými zelenkastými odleskami. Má až prekvapivo komplexnú vôňu s dominanciou tropického ovocia, agátového kvetu a zrelých citrónov. Na jazyku bohatosť ovocia s jasnými minerálnymi dotykmi. Šťavnatosť umocňuje príjemná acidita. Lahodne dlhý záver.
 
Ocenenia: Decanter 93 bodov, Wine Spectator 90 bodov, TOP 100 WORLD VALUES WINES - 3. miesto v kategórii svieže biele vína.


Emmanuel a Thierry Delaille, majitelia vinárstva Domaine du Salvard
 

Zobraziť víno v e-shope