Berardenga Chianti Classico DOCG 2016 / Zľava až do výšky 25%

Základné, ak sa to tak dá nazvať, červené médium vinárstva Felsina, ktoré môžeme s istotou zaradiť k najprestížnejším producentom talianskeho Toskánska. Behom posledných desaťročí sa jej vínam podarilo odhaliť skutočnú podstatu odrody Sangiovese a terroiru Chianti Classico.

Berardenga Chianti Classico DOCG 2016 / Zľava až do výšky 25%

Berardenga Chianti Classico DOCG  2016, základná cena 19.45 €, v akcii VÍNO TÝŽDŇA už od 14.85 €

Berardenga Chianti Classico je najdôležitejším vínom spoločnosti. Prvý ročník bol uvedený na trh v roku 1967. Hrozno zberané z  vinohradov v Castelnuovo Berardenga, v juhovýchodnej časti Chianti Classico, severovýchodne od mesta Siena.

Zloženie: čisté 100% Sangiovese.
Ručný zber, macerácia s fermentáciou v nerezovej oceli 14 dní pri teplote 28 až 30°C. V marci víno pretočné do stredne veľkých slavónskych dubových sudov a malého percenta francúzskych barikoch druhého a tretieho plnenia, kde zrelo 12 mesiacov.
 
Charakteristika: výborný ročník 2016! Rubínovo červená farba s hlbokou intenzitou a odtieňom. Víno je nádherne ovocné a elegantné zároveň. Ukrýva v sebe prekvapivú jemnosť a komplexnosť Vo vôni dominujú tóny tmavého lesného ovocia sprevádzané dotykmi korenia, kvetov a vlhkej zeminy. Ovocná chuť je podporená trieslom,  ktoré krásne zaobaľujú guľatosť vína. Sviežosť a šťavnatosť podporuje príjemná acidita. Napriek svojmu mladému veku už teraz možno pozorovať veľkú textúru a potenciál vína. Krásu vína si vychutnáte minimálne nasledujúcich 10 rokov.
 
Ocenenia: James Suckling 93 bodov, Robert Parker 92+ bodov, Wine Spectator 91 bodov, Decanter 91 bodov.


 

Zobraziť víno v e-shope