MELECSKY vs COLOMBO

Dátum uverejnenia: 7.10.2021, 8:42:00

Takmer po dvoch mesiacoch Vás opäť pozývame do bratislavského Vino Dei Vini. V stredu 20. októbra to opäť bude zmiešanica, v rámci jedného večera Vám ponúkneme výnimočný slovensko-taliansky vínny duel, strekovského Tibora Melecskyho a piemontského Giana Luca Colomba.

Tibora Melecskyho ani netreba špeciálne predstavovať, bol jedným z dvoch zakladateľov dnes veľmi úspešného vinárstva Strekov 1075. Po osamostatnení svoju prvú úrodu spracovával v roku 2012. Vo svojej pivnici nepoužíva žiadne stroje a moderné technológie, ani technologické preparáty, celá výroba je 100% ručná. V súčasnosti už takmer všetky vína sú produkované z vlastných kolíkových vinohradov, obrábaných rovnako len ručne bez traktorov a postrekov. 
Vychádzajúca hviezda Piemontu Gian Luca Colombo je už ostrieľaný a oceňovaný enológ, ktorý sa priúčal umeniu výroby vína už od veľmi mladého veku. Vyrastal v Langhe a odjakživa bolo jeho snom prevádzkovať v tejto oblasti vlastné vinárstvo. Po ukončení vysokoškolského štúdia vinohradníctva a enológie pracoval niekoľko rokov ako konzultant po celom Taliansku a v roku 2011 našiel perfektné miesto, kde zo svojho sna urobil realitu. Gian Luca je presvedčený, že vinár by mal sledovať vývoj vína a operatívne k nemu pristupovať a nie robiť pred plánované nalinajkované rozhodnutia. K vinifikácii pristupuje s čo najminimálnejšími zásahmi a všetky jeho vína sú vyrobené bez filtrácie a čírenia. Všetko, čo sa týka výroby vína je pre Gian Lucu mimoriadne osobné, a tak ako znak oddanosti k práci je na každej fľaši odtlačok jeho prsta. 
A prečo sme spojili práve týchto dvoch pánov? Posledné vydania oboch vinárov sú excelentné, bravúrne moderné stvárnenie naturálnych vín podporené mimoriadnou eleganciou a skvelou piteľnosťou. A čo je ešte veľmi dôležité, vína oboch producentov majú toho dosť podobného, ale o tom bližie až priamo na degustácii...

 
Zoznam vín na degustáciu:
 
Rizling vlašský 2020 / Tibor Melecsky
 
Veltlínske zelené 2020 / Tibor Melecsky
 
Zweigelt 2020 / Tibor Melecsky
 
Frankovka modrá 2020 / Tibor Melecsky
 
Svätovavrinecké 2020 / Tibor Melecsky
 
NU vino rosso 2020 / Azienda Agricola Gian Luca Colombo
 
Verduno Pelaverga DOC 2020 / Azienda Agricola Gian Luca Colombo
 
Barbera d’Alba DOC Superiore 2019 / Azienda Agricola Gian Luca Colombo
 
Langhe DOC Pinot Nero 2019 / Azienda Agricola Gian Luca Colombo
 
Barolo DOCG 2017 / Azienda Agricola Gian Luca Colombo
 
 
PRELOŽENIE TERMÍNU!!!

DEUSTÁCIA JE VYPREDANÁ!!!

Termín a čas degustácie (ZMENA TERMÍNU):
streda 3. novembra 2021 o 18.30 hod.
Akcia bude prebiehať v režime OTP, počet miest bude limitovaný.
Bližšie informácie na tel. čísle 0905 489 905 alebo na ebac@ebac.sk
Miesto konania: Vinotéka Vino Dei Vini, Špitálska 51, Bratislava
Cena: 35.00 EUR
 
 
TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU!!!
 

Zoznam všetkých eventov