STREKOV NA STRECHE

Dátum uverejnenia: 2.9.2021, 8:39:40

Vypukne to 22. septembra na streche HOTELA11 pod nitrianskym hradom. Darujte nám kúsok Vášho vzácneho času a my sa Vám odmeníme poriadnou párty s kopou skvelých vín. A k nim tentokrát pribalíme hosťujúceho vinára, výnimočný priestor, kulinársku show či hudobnú produkcia.

Svoje vína príde osobne predstaviť vinársky rebel Zsolt Sütő, majiteľ vinárstva Strekov 1075. Ako vinohradník i vinár sústreďuje všetku svoju filozofiu do jednej vety a tá je jeho modlou – produkovať z ekologicky obrábaných vinohradov prírode verné, autentické vína z lokálnych odrôd so silným terroirovým charakterom a pokiaľ je to možné tak bez použitia síry. Je osobou so silnou charizmou, filozofiou a veľkým zmyslom pre humor, ktorý sa nebojí rizika a je odhodlaný ísť za svojimi snami.Tento krát v tom Strekov 1075 však nebude sám, vďaka Zsoltiho osobnej intervencii prijal naše pozvanie Oszkár Maurer, čoraz žiadanejší a obdivovanejší srbský vinár. Oboch spája rovnaká filozofia, produkcia čistých naturálnych vín s minimom zásahov pokiaľ možno bez použitia síry. Väčšinu svojej produkcie obe vinárstva exportujú a ich viaceré vína sú súčasťou vínnych kariet známych svetových podnikov či reštaurácií s hviezdou Michelina.Rozsah strešných vín bude podstatne širší než pri bežných ochutnávkach. Rozhodli sme sa preto degustačnú časť večera viesť poznávacou neriadenou formou. Aj keď bude degustácia neriadená, o prílev informácií sa báť nemusíte, obaja vinári budú pripravení každému záujemcovi poskytnúť maximum informácií a vínach, svojej práci či víziách. Zároveň nemusíte byť striktne naviazaní na časový program večera.

Program:
-    od 17:00 do 19:30 POZNÁVACIA DEGUSTAČKA. V rámci vstupného 22.00 € každý obdrží 5 žetónov zameniteľných za 5 vzoriek vína. Ak budete mať chuť ísť ďalej, v čo dúfame, každý ďalší žetón rovnajúci sa jednej vzorke 0.50 dl ktoréhokoľvek z vín bude stáť 1.50 €. Jedlo bude rovnako formou žetónov, rozsah ponuky odhalíme neskôr.

-    od 19:30 FĽAŠKOVAČKA - už žiadne rozlievky, vyberiete si fľaše čo Vám najviac chutili!

Pre NE-Nitranov sme spolu s vedením hotela pripravili príjemný bonus, špeciálnu cenu prenocovania priamo v HOTELI11. Cena dvojposteľovej izby s parádnymi raňajkami bude výborných 59.00 €.

A ak by sa nám náhodou počasie obrátilo chrbtom nezúfajte, bude STREKOV UNDERGROUND. Ale o tom viac až ak by to bolo aktuálne.

Ešte stále váhate? S rozhodnutím dlho nečakajte, niekto by Vám mohol uchmatnúť práve Vaše miesto.


Termín a čas degustácie: streda 22. septembra 2021
Začiatok degustácie: 17.00 hod.
Miesto degustácie: HOTEL11, Ďurková 11, Nitra
Bližšie informácie +421 905 489 905, ebac@ebac.sk
Cena degustácia: 22.00 € / osoba
Cena dvojposteľovej izby s raňajkami: 59.00 €


Terasa Hotela11

 

Zoznam všetkých eventov