Stretnutie s vinárom – NABOSO

Dátum uverejnenia: 19.4.2024, 6:58:12

Vážení priatelia, pozývame Vás v stredu 24. apríla 2024 do našej kamennej vinotéky v Bratislave na predstavenie nového ročníka vinárstva NABOSO. Vína príde osobne predstaviť majiteľ a vinár v jednej osobe, pán Andrej Miklušičák.

Svätojurské vinárstvo Naboso hospodári na pár hektároch viníc južnej a juhovýhodnej orientácie na žulovom podloží kamenistej hlinito-pieskovej hnedozeme v ekologickom režime. Pestovanými sú najmä typické lokálne odrody Frankovka modrá, Rizling vlašský, Veltlín zelený a Müller Thurgau v priemernom veku 40 rokov. Filozofia vinárstva je postavená na tradičných nízkointervenčných postupoch s vylúčením súčasných enologických aditív a technológií, limitovaním agrotechnických zásahov a vysokým podielom ručnej práce. Hrozno a mušt sú spontánne fermentované v otvorených nádoáach pri teplote okolitého prostredia a všetky vína sú školené v neutrálnych dubových a agátových sudoch na hrubom, alebo jemnom sedimente minimálne 12 mesiacov. Vína nie sú mechanicky namáhané, čírené ani filtrované a všetky operácie sú gravitačné. Zásadnou čtrou vinárstva je dôraz na harmonický, čistý a prirodzený prejav vín. Väčšinou sa prvé vína sa k zákazníkom dostávajú najskôr po dvoch rokoch od zberu hrozna.Forma pripravovanej degustácie bude trochu netradičná. Rozhodli sme sa pre  voľnú neriadenú degustáciu. A tak v čase od 16:30 do 19:30 máte možnosť kedykoľvek prísť a skúsiť degustačnú sadu ponúkaných vín. Samozrejme k vínam dostanete ten najlepší možný výklad priamo od Andreja Miklušičáka. Stretávame sa u nás po dlhšom čase a tak ešte jedna fajn správa pre Vás, tento krát bude pre každého degustačná sada ZDARMA!

Zoznam degustovaných vín:
 
Doma 2021, biele suché
 
Labirint I. 2021, biele suché
 
Opera 2023, biele šumivé, PREMIÉRA
 
Zore 2023, červené suché, PREMIÉRA
 
Spolu 2021, červené suché
 
Rituál 2021, červené suché

A pridáme ešte niekoľko starších edícií!

Niečo malé pod zub nám pripraví Nitriansky furmanský dvor.Termín a čas ochutnávky: streda 24. apríla 2024 od 16:30 do 19:30 hod.
Pokiaľ je to možné poprosíme Vás potvrdiť účasť na tel. čísle 0905/489 905, prípadne mailom na ebac@ebac.sk, ale nie je to podmienka, vstup je voľný a zdarma. Je to len pre info aby sme sa vedeli pripraviť.
Miesto konania: Vinotéka Vino Dei Vini, Špitálska 51, Bratislava
Bližšie informácie: ebac@ebac.sk, +421 905 489 905
Cena: základná degustačná sada (vzorka z každého vína) ZDARMA.Tešíme sa na Vašu návštevu! 

Zoznam všetkých eventov