Champagne Henri Dosnon Brut Séléction / Už od 20.83 €

V dnešnej dobe je pomerne ťažké nájsť výborné champagne za rozumnú cenu s vylúčením segmentu kolosov produkujúcich státisíce fliaš s kolísavou kvalitou. Veríme, že po rokoch hľadania sa nám to konečne podarilo, uvádzame v našej ponuke základnú líniu vinárstva Champagne Dosnon, radu Henri Dosnon.

Champagne Henri Dosnon Brut Séléction / Už od 20.83 €

Champagne Henri Dosnon Brut Séléction N.V., základná cena 24.35 €, v akcii už od 20.83 €

"Don’t miss this Champagne" Decanter. Kvalita za hodnotu, ktorú nedostanete od dominantných producentov v regióne Champagne.


Zloženie: 90% Pinot Noir, 10% Chardonnay. Hrozno zberané v oblasti Côte des Bar z 25. ročných vinohradov, fermentácia vlastné kvasinky, vinifikácia základného vína nerezové tanky. Sekundárna fermentácia vo fľaši 18 až 20 mesiacov, dozáž 8 gramov.

Charakteristika: harmonické základné champagne, svetlo žltá farba, jemné a perzistentné perlenie. Vo víne dominuje zelené jablko s príjemnou citrusovou kyselinkou. Acidita je v ideálnej výške, vínu dodáva sviežosť a šťavnatosť, nie je však na jazyku kyslé. Krémovú chuť umocňuje závan minerálov typických pre Côte des Bar. Elegantný, výrazný a príjemný vstupný level bubliniek zo Champagne

Ocenennia: Wine Spectator 91 bodov, Wine & Spirits 91 bodov, Robert Parker 90 bodov.

Wine Spectator 91 points: "Harmonious, bright, enlivening, flavours of canteloupe, star fruit, pastry cream and lemon preserves and a spiced finish that lingers. Dosnon Champagne make small quantities of organic, quality wine at great prices. Highly recommended."


Zobraziť víno v e-shope